AI FOR DOERS
fra potentiale til praksis
Ikke endnu et generelt foredrag om AI. Nu skal der handling til!
AI er ikke længere et nyt emne. Det er blevet hverdag. Mange organisationer har hørt utallige foredrag om AI’s muligheder, men oplever stadig en kløft mellem inspiration og reel handling.
Dette foredrag tager næste skridt: Vi går fra snak til konkrete handlingsplaner, værktøjer og strategier, der sikrer, at I får værdi ud af AI i jeres daglige arbejde. Det gælder uanset, om I er en stor virksomhed, vækstvirksomhed eller kommune.
Min baggrund er netop at sætte handling bag ordene! Jeg har etableret 5 virksomheder, været årets iværksætter og var medstifter af én af de relativt tidlige virksomheder indenfor AI og generativ AI i Danmark.
I dette jordnære foredrag får du praktiske eksempler og hands-on løsninger, der viser, hvordan I kan:
– Skabe en AI-strategi der fungerer i praksis
– Automatisere tidskrævende opgaver med AI-værktøjer
– Undgå de typiske faldgruber som bremser AI-implementering.
Når I booker dette foredrag, får I ikke bare en inspirerende session om AI. I får en praktisk og brugbar køreplan, der kan omsættes til handling med det samme. Foredraget tilpasset naturligvis efter jeres konkrete behov og virkelighed.
Jeg har set for mange virksomheder og kommuner sidde fast i strategi og snak uden at tage det næste skridt. Mit mål er at give jer de værktøjer og indsigter, der rent faktisk skaber resultater.
Med en blanding af konkret viden, virkelige eksempler og hands-on løsninger sikrer jeg, at I går fra foredraget med en klar forståelse af, hvordan AI kan skabe værdi – ikke i fremtiden, men fra i morgen af.
Alle deltagere får udleveret et gratis eksemplar af mine populære bøger om emnet samt en liste over de 100 bedste AI-værktøjer.
Dette foredrag om AI er relevant for alle med interesse for at sætte handling bag ordene. Der er også mulighed for at lave workshops om emnet, hvis I ønsker at gå mere i dybden sammen.
”Tusind tak for et super oplæg i dag. Har aldrig før fået en så jordnær gennemgang af AI. Du er en enormt god formidler.”
Morten Brix-Holm
Head of Strategy – Unifeeder
”Tak for et supergodt indlæg om AI. Jeg tænker, at du også kunne mærke al den kærlighed, der strømmede ned mod dig.”
Kenny Sørensen
Direktør – Lederindsigt
”Tak for et meget inspirerende og spændende oplæg om AI.
Det gav mig yderligere indsigt og perspektiv.”
Christian Bruno
R&D Director, Teknos
“Jonathan Løw er en omvandrende guldgrube af viden og inspiration om AI.
Vores ledermøde med ham var en gamechanger.”
Jens Munch Holst
CEO, AkademikerPension
Det får tilhørerne med hjem
- Praktiske værktøjer og guides til at rykke på AI for alvor
- En række jordnære cases hvor AI har gjort en konkret forskel
- En simpel model til at arbejde strategisk og praktisk med AI
- En smart liste over de 100 bedste AI-værktøjer der findes
- En række gratis bøger som både e-bog og lydbog
Mere information / Booking
Jeg tilpasser længden af dette foredrag og eventuelle workshop fuldstændig efter jeres behov.
Der er også mulighed for at supplere foredraget med at igangsætte et længerevarende forløb for at sikre størst mulig effekt på den lange bane. Uanset hvad dit behov måtte være, så kontakt mig endelig.
Skriv til mig på jonathan@listenlouder.dk og lad mig høre om jeres ønsker, eller ring på 28 78 54 50.